Ideální čas vybrat si svou srdeční kampaň!

 

I letošní jaro přináší řadu výzev, kde každý z nás může alespoň trochu pomoci životnímu prostředí i sobě samému. Chcete se udržitelně pohybovat, prospívat divokým živočichům okolo nás nebo třeba „jen“ ušetřit nějaké peníze za spotřebovanou vodu? Každý si určitě najde oblast, která by mu nejvíc vyhovovala. Tak vzhůru do letošních kampaní…

Na vlastní pohon

Pěšky, poklusem nebo na kole či koloběžce. Tak se i letos můžeme přepravovat celý květen a zaznamenávat své úspěchy do webové aplikace. A proč jsme nenapsali rovnou, že se jedná o staré známé „Do práce na kole“? Protože účastníci už nějakou dobu mohou používat např. i mhd a pěší chůzi, jen musí dodržet základní pravidlo: „Započítávají se i kombinované cesty, které jsou zčásti vykonávány vlastní silou a jinými dopravními prostředky (vlak, tramvaj, autobus, metro, trolejbus, auto). V rámci těchto cest lze započítat pouze tu část trasy, na které se pohybuje účastník vlastními silami, pokud má tato část v součtu (v jednom směru) délku alespoň 1,5 km.“ Kampaně se loni zúčastnilo 25 621 lidí, podpoříte letošní překonání tohoto rekordu?
Registrace běží do 30. 4. 2024.
Více na https://dopracenakole.cz/

Obyčejní hrdinové opět v akci

Kampaň obyčejných hrdinů pořádá i letos vzdělávací centrum TEREZA. Účastníci si mohou vybrat z 11 výzev a v nich ze 36 aktivit, které napomohou zlepšit životní prostředí. Každý si může vybrat libovolný počet aktivit a plnit je jeden týden v dubnu či květnu. Kampaň loni přilákala na 15 000 lidí a účastnit se jí mohou jednotlivci, rodiny, party kamarádů, nebo třeba celé třídy.
Více na https://ekoskola.cz/projekty/kampanoh/aktualni/

Třicet dní pro Zemi

Výzva 30 dní pro Zemi je jistě nejmenší ze všech zmiňovaných. Malá ale naše! I letos ji spustíme na Den Země a během třiceti dní bude možné splnit až 30 úkolů užitečných životnímu prostředí, které může plnit jednotlivec, skupina nebo i třída. Jak se to bude dařit nám samotným, budete moci sledovat na našem facebooku a instagramu.
Více informací bude včas na webu SEV DIVIZNA
divizna.zooliberec.cz

 

Udržitelnost z obýváku

Pro ty, kdo si ani přes pestrou nabídku možností nic nevybrali, je tu ještě jedna příležitost. I z obýváku může leckdo pomoci přírodě. A jak? Vzít svůj starý mobil, knížku nebo toner do tiskárny a poslat je k recyklaci nebo dalšímu využití skrze Zásilkovnu.
Více na webu ZÁSILKOVNA

Michal Řepík

Další články

weby2

Technickou podporu stránky zajišťuje firma Webyplus.cz