Světová asociace zoologických zahrad a akvárií (anglicky World Association of Zoos and Aquariums, WAZA) je mezinárodní organizace sdružující zoologické zahrady po celém světě. Jejím cílem je podporovat zoo, akvária a podobní zařízení, která se chtějí starat o zvířata a jejich záchranu a o ekologickou výchovu. Jejími přímými členy je přes 250 zoologických zahrad a akvárií.

Od roku 2011 sídlí v městečku Gland poblíž Ženevy, v sídle Mezinárodního svazu ochrany přírody (IUCN). Výkonným ředitelem Asociace je Gerald Dick.

  •  je globální aliance regionálních sdružení, národních federací, zoologických zahrad a akvárií, která se věnuje péči a ochraně zvířat a jejich stanovišť po celém světě. Členskou základnu tvoří téměř 400 předních institucí a organizací z celého světa a toto číslo stále roste. Od roku 1935 je cílem Světové asociace zoologických zahrad a akvárií vést, povzbuzovat a podporovat zoologické zahrady, akvária a obdobně smýšlející organizace světa v péči a dobré životní podmínky zvířat, o rozvoj environmentální výchovy a globální ochrany přírody.
weby2

Technickou podporu stránky zajišťuje firma Webyplus.cz