pro objednání termínu volejte: 778 772 270 a 773 776 464

Zážitkový vzdělávací program (dále ZVP) Ošetřovatelem v zoo nabízí Zoo Liberec od začátku hlavní sezóny 2010. V rámci speciálního programu tak může každý zájemce o půldenní program (starší 15 let) na vlastní kůži poznat, jak vypadá jeden pracovní den ošetřovatele. Chceme nabídnout ojedinělý pohled do zákulisí zoologické zahrady.

Co musíte udělat, abyste mohli i Vy program absolvovat?

1. Zvažte své síly a kondici.

Většinou se ošetřovatelé dost nachodí, některé výběhy jsou ve svažitém terénu a daný úsek může zahrnovat výběhy a pavilóny, které jsou od sebe více vzdáleny. Náš program ale může absolvovat opravdu kdokoliv, pokud víme předem případná omezení člověka v rámci Zážitkového programu. Zážitkový den umíme přizpůsobit tak, aby byl návštěvník spokojený. Můžeme zapojit do programu více slovního komentování  a ubereme případnou fyzickou práci.

2. Vyberte si úsek, kde chcete zážitek uskutečnit:

 • úsek šelem (tygr indický, lev berberský, levhart sněžný a čínský, panda červená, lachtan hřivnatý, surikaty)
 • úsek kopytníků (žirafy, zebra Chapmanova a bezhřívá, takin čínský, antilopa koňská, nyala nížinná, velbloud dvouhrbý, osel somálský, buvolec běločelý, pony shetlandský, vikuňa, kozorožec dagestánský, koza šrouborohá, muntžak chocholatý)
 • úsek opů  (šimpanz, gibon bělolící, lemur černý, tamarín pinčí, pavián pláštíkový, kosman zakrslý, mangabej žlutobřichý)
 • úsek pavilón tropů (cizokrajní ptáci, ara hyacintový, zoborožci, tučňák Humboldtův, plameňáci, pelikáni, plazi)
 • úsek dravých ptáků (nestor kea, orlosup bradatý, orel křiklavý, puštík bradatý, výr velký západosibiřský, orel skalní, orel bělohlavý atd.)
 • úsek teraristiky (expozice tropických druhů žab, veleštír císařský a Petersův, sklípkan myší, bičovec, 11 druhy plazů)

3. Stanovte si datum (pouze všední dny) a kontaktujte odd. marketingu Zoo Liberec (marketing@zooliberec.cz nebo tel.: 487 377 149). Zde Vám datum potvrdíme, nebo společně nejdeme jiné. Je lepší objednávat si termín s 1–2 měsíčním předstihem (na letní měsíce doporučujeme i s více měsíčním předstihem).

4. Přijďte ve smluvený den v 8.00 hodin do budovy ředitelství Zoo Liberec
(adresa Lidové sady 425/1, budova Lidových sadů). Zde nejprve podepíšete smlouvu o ZVP, předložíte dárkový poukaz (doklad o zaplacení) a projdete důkladným školením bezpečnosti práce. Pak už vyrazíte přímo do areálu zoo na vybraný úsek.

5. ZVP se v Zoo Liberec koná vždy v době od 8.00 do v 13.00 (doba obsahuje nezbytnou administrativu, u celodenního programu polední pauzu s obědem). Po celou dobu výkonu ZVP je klient pod dozorem proškoleného chovatele a plní jeho pokyny.

6. Ve 13.00  vás vyzvedne pracovník marketingového oddělení a Váš zážitkový program je u konce. Účastník může zůstat i po ukončení programu v areálu zoologické zahrady.

Co garantuje Zoo Liberec?
 • pojištění odpovědnosti za případnou škodu jím způsobenou,
 • odborné proškolení BOZP,
 • absolventský list,
 • doprovod zdarma (max. 3 osoby – pouze jako běžní návštěvníci zoo – nebudou mít přístup do zázemí zoologické zahrady).
Co si zajišťuje sám klient?
 • kvalitní, nejlépe pracovní obuv (tzv. pohorky, treková či jiná kožená obuv) – k šelmám a opům nutné holínky!
  odpovídající ošacení charakteru činnosti a aktuálnímu počasí
 • klient musí rovněž zvážit, zda jeho zdravotní stav a fyzické dispozice dovolují absolvovat náročný program založený převážně na manuální práci. Pokud si klient zvolí úsek opů, musí být vzhledem ke snadnému přenosu lidských chorob na lidoopy bezpodmínečně zcela zdráv (akutní onemocnění typu nachlazení, chřipky, průjmy apod.), jinak nebude na úsek vpuštěn!
Reference účastníků programu:

Chtěla bych mu  velice poděkovat za nezapomenutelný den plný zážitků a emocí. Velice mě také dojalo, že mě obě slonice přijaly a nepociťovala jsem tak žádný strach z tak mohutného zvířete.

Zážitek u slonů

Marta z Litvínova 22. 5. 2017

DĚKUJI VŠEM ZA FANTASTICKÝ ZÁŽITEK A VŠEM PŘEJI HODNĚ PRACOVNÍCH ÚSPĚCHŮ.

JASMÍNA-PRAHA 10 23. 5. a 6. 6.

Oba ošetřovatelé se ukázali nejen, jako skvělí profesionálové ve svém oboru, milující zvířata, ale navíc i jako pohodoví a kamarádští lidé, kterým nebylo zatěžko zodpovědět každou moji otázku.

Martin Z., Praha
weby2

Technickou podporu stránky zajišťuje firma Webyplus.cz