V rámci oslav Mezinárodního dne žiraf jsme pro vás připravili komentované prohlídky zázemí žiraf.
Prohlídky proběhnou 19. 6. v 10.00, 11.00, 13.00. Prohlídku je nutné si rezervovat pomocí aplikace Reservanto – viz tlačítko rezervovat

Sraz všech účastníků 5 minut před plánovanou prohlídkou na prostranství za pokladnou v areálu zoo.

Každé prohlídky se může zúčastnit pouze deset osob, a tak akce platí jen pro předem registrované návštěvníky.
Cena prohlídky je dle ceníku vstupného + 60 Kč.
Příplatek za prohlídku uhradíte na pokladně.

Prohlídka není vhodná pro děti mladší 8 let.

Zoo Liberec se přidává k desítkám dalších zoologických zahrad na světě, které žirafy chovají a které se ke kampani GCF rovněž aktivně připojují. V sobotu proběhnou v liberecké zoo tři mimořádné komentované prohlídky zázemí pavilonu žiraf s hlavním zoologem zahrady, Lubošem Melicharem, a to v časech 10.00, 11.00 a 13.00. Účastnící prohlídek tak budou moci liberecké žirafí stádo spatřit z bezprostřední blízkosti a s odborníkem debatovat o všem, co s chovem a životem těchto úctyhodných velikánů souvisí.

Světový den žiraf, který symbolicky připadá vždy na nejdelší den v roce (21. června), si liberecká zoo připomene v sobotu 19. 6. Tento speciální den, který vyhlásila mezinárodní organizace Giraffe Conservation Foundation (GCF), se snaží upozornit na stále klesající počty žiraf ve volné přírodě.  Za posledních třicet let klesla populace žiraf ve volné přírodě o 40 procent a tito nejvyšší savci světa se ocitají na seznamu ohrožených druhů. V současnosti jich na světě žije již méně než sto tisíc.


weby2

Technickou podporu stránky zajišťuje firma Webyplus.cz