O jeho jmenování rozhodli na svém jednání v úterý 18. října krajští radní. Funkční šestileté období začne 1. ledna 2023.
O pozici ředitele zoologické zahrady se ucházeli dva zájemci. „Vybrali jsme stávajícího ředitele Davida Nejedla. Má jasnou vizi rozvoje zahrady a plán její realizace. Tento plán naplňujeme za úzké spolupráce již nyní a další léta budou pro ředitele a jeho tým velmi náročná. Mohlo by se zdát, že nyní, když je zajištěno financování provozu i rozvoje zahrady, bude vše jednodušší. Je to právě naopak. Koordinace souběžně realizovaných projektů, z nich řada bude skutečně velkých, bude klást na vedení opravdu velké nároky. Věřím, že David Nejedlo s kolegy tuto výzvu zvládnou,“ vysvětlila Vinklátová.
Předsedkyní výběrové komise byla u tohoto konkurzu Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. U výběrového řízení na post ředitele zoo výběrovou komisi doplnil Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. V sestavě kromě dalších zástupců krajského úřadu a statutárního města Liberce nechyběl ředitel Zoologické zahrady Olomouc Radomír Habáň.

weby2

Technickou podporu stránky zajišťuje firma Webyplus.cz