Anifilm je i v zoo. V našem ZooKině můžete shlédnout 6 krátkých animovaných filmů. Všichni akreditovaní účastníci festivalu také mohou využít 20% slevu na vstupné do zoo.

Více informací k festivalu:

Anifilm začíná už za pár dní
Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm začíná 22. června a na svém webu již zveřejnil kompletní program, který je možné procházet ZDE. Vedle bohatého programu mezinárodních i národních soutěží nejnovějších animovaných filmů, virtuální reality a počítačových her se festivaloví návštěvníci můžou těšit i na bohatý nesoutěžní filmový program a další doprovodné akce, jako jsou výstavy, koncerty, prezentace, přednášky, workshopy, dílny animace a odborný industry program.
Ve stručnosti připomínáme festivalové programy Anifilmu 2021. Hlavní nesoutěžní filmový program má název Planeta A a zaměří se na téma přírody a životního prostředí. Ve výběru celovečerních a krátkých snímků se setkají výpovědi o reálných problémech, cesty vesmírem i návraty do hluboké minulosti, které doplní filmy oslavující přírodu a život na Zemi, ale také parodie a ironické filmy. Program Planeta A se mimo své filmové sekce prolne i do projekcí pro děti a nevyhnou se mu ani oblíbené půlnoční programy. Jak osvobozující médium animace je dokáže pestrý výběr programu Queer animace, který se letos na Anifilmu představí v rámci speciální sekce. V rámci sekce Oprášená klasika Anifilm uvede nově zdigitalizovanou verzi legendárního Zbojníka Jurk a od Viktora Kubala. Řada specialit se pak schovává v sekci Zvláštní uvedení, kde festival promítne například pásmo věnované výročí ateliéru animace na pražské UMPRUM, zahrnující raritní dobové snímky i reflexe současných studentů. Samostatnou a rozsáhlou kapitolu pak tvoří Programy porotců, v rámci kterých se odprezentují domácí i zahraniční tvůrci (jako např. Kate Jessop, Momoko Seto, Milan Cais či Petr Oukropec). Kompletní složení letošních porot najdete zde.
Anifilm myslí i na nejmenší diváky, pro které připravil bohatý projekční i doprovodný program. Vedle již zmíněných programů v rámci tématu Planeta A je pro ně připraven pestrý výběr tvorby letošního laureáta Ceny za celoživotní přínos Edgara Dutky nebo porotkyně Alexandry Májové. Širšímu publiku a rodinám s dětmi je pak určený program v sekci Bilance, který je přehlídkou celovečerních filmů uvedených do české distribuce v nedávné době.

více info o Anifilmu
weby2

Technickou podporu stránky zajišťuje firma Webyplus.cz