Měsíc velkých koček je zpět! Každoroční programový speciál National Geographic WILD se vrací se zbrusu novými premiérami i oblíbenými archivními pořady.

Měsíc velkých koček je oslavou divokých kočkovitých šelem žijících ve volné přírodě. Je také nepřehlédnutelnou událostí pro všechny fanoušky velkých koček a dokumentů o divoké přírodě.

Ohromující záběry z nejodlehlejších oblastí celého světa zachytávají velkolepé příběhy i výzvy, kterým šelmy čelí, a nabízí divákům vzácný pohled na jejich vítězství i prohry.

Pro kanál WILD se jedná o jeden z nejúspěšnějších projektů.

S každým dalším rokem čelí velké kočky větším výzvám a riziku vyhynutí. Závazkem National Geographic Society je zvyšovat povědomí o nepříznivé situaci šelem prostřednictvím programových akcí jako je Měsíc velkých koček, spolupracuje s předními odborníky, financuje výzkumné iniciativy a podporuje účinné ochranářské úsilí na celé planetě.

Premiéry

Úhlavní nepřátelé 05/02/2022

od 18.00

Stádo buvolů čítající více než 1200 jedinců musí překročit tři lví teritoria. Na malém ostrově v Okavangu jej ohrožují záplavy.  Lvi reagují na jakýkoliv pohyb stáda. Na své domovské základně v Botswaně natočili Joubertovi tento výpravný příběh buvolů a lvů, kteří se musejí navzájem přizpůsobit.

Život gepardice 06/02/2022

od 18.00

Snímek Derecka a Beverly Joubertových natočený v Keni sleduje Immani, která chrání svá čtyři mláďata před gepardím samcem i dalšími predátory.

Putování za velkými kočkami 06/02/2022

od 18.46

Dereck a Beverly Joubertovi jsou znalci velkých koček, především afrických lvů a levhartů. Jakým výzvám čelí tyto majestátní šelmy? Jak se jim podařilo přežít a adaptovat se na stávající prostředí? Joubertovi nás provedou fascinujícím světem kočkovitých šelem a ukážou nám nezapomenutelné momenty ze svého života.

Dokonalí protivníci 12/02/2022

od 18.00

Dereck a Beverly Joubertovi, tvůrci snímků National Geographic, se zaměří na způsoby, jakými příroda svádí zvířata dohromady. Někdy k tomu dochází tisíciletým vývojem, jindy stačí loňské období sucha. Podaří se jim vytvořit vizuálně poutavý příběh potvrzující jejich teorii o lvech lovících slony.

Ruský tygr: Král tajgy 13/02/2022

od 18.00

Snímek zaznamenává boj tygrů ussurijských o přežití a odhaluje intimní detaily z jejich života. Uvidíme také zvířata, jež se často stávají jejich kořistí. Tygři by nepřežili bez jelenů sika, wapiti sibiřských, divokých prasat či medvědů ušatých. Průvodcem nám bude mladý tygr narozený v přírodní rezervaci. Budeme sledovat jeho kroky v prvním roce života bez matky. Hledání teritoria je ústředním problémem, na který tygři v Rusku narážejí. Když se zvíře dostane do blízkosti lidských obydlí, konflikty na sebe nenechají dlouho čekat. Právě zde – v rozlehlých lesích, odlehlých vesnicích a městech na okraji divočiny – se rozhodne o jejich budoucnosti.

Život mezi šelmami 13/02/2022

od 18:47

Dereck a Beverly Joubertovi zvou diváky na úžasné putování s velkými kočkami. Od první chvíle, kdy si tyto šelmy podmanily jejich srdce, se snaží věnovat jejich ochraně. Uvidíme počátky jejich obětavé práce a záběry z osobního života těchto oblíbených filmařů a průzkumníků National Geographic.

Thajské divoké kočky 19/02/2022

od 18:00

Ve skrytu thajské džungle se rozkládá starobylé království, poslední útočiště thajských velkých koček. Tyto téměř neviditelní špičkoví predátoři tráví svůj čas hledáním kořisti či adekvátního partnera k páření a ochranou svých mladých. Svět nespoutané síly a dramatických situací zde náleží pardálům obláčkovým, kočkám rybářským a především králům džungle, tygrům.

Očima levharta 20/02/2022

od 18:00

Když se tvůrci snímků National Geographic Dereck a Beverly Joubertovi rozhodli natočit film o levhartech, nečekali, jak moc si je podmaní osmidenní kotě jménem Legadema. Uvidíme vývoj této samice z hravého mláděte ve zkušenou lovkyni.

Šelmy v ústraní 26/02/2022

od 18:00

Serval, karakal a kočka černonohá dokazují, že jsou stejně jedineční jako jejich africké protějšky – gepard, lev a levhart.

Lví válka 27/02/2022

od 18:00

Lví království mohou mít podobu savany oplývající dostatkem kořisti i pouště bez jediné kapky vody. Kdo je tedy v tak rozmanitých podmínkách skutečným vládcem zvířecí říše?

weby2

Technickou podporu stránky zajišťuje firma Webyplus.cz