DEN ZEMĚ – 22. 4. 2021 spouštíme soutěž.
Pojďte si s námi hrát!

 

Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) připravila kvíz a soutěž k oslavám Dne Země, který proběhne 22. 4. 2021. Děti si mohou hravou formou zasoutěžit a vyhrát skvělé ceny od našich sponzorů! Cílem kvízu je nabídnout zábavný vzdělávací online program a také posílit vztah dětí základních škol k přírodě a její ochraně.

 

Pro žáky prvního stupně (6-10 let) je připravena tvořivá soutěž na téma ,,mláďata”. To lze zpracovat libovolnou technikou. Kreativitě se meze nekladou! Výtvor je pak nutné na přední straně označit celým jménem a věkem dítěte a nejpozději do 30. 4. 2021 zaslat na adresu: CCBC , Písecká 20, Praha 3, 13000 nebo oskenovat a poslat na email: info@ccbc.cz.

 

Na žáky druhého stupně pak čeká kvíz plný zajímavých faktů a otázek týkajících se české i světové přírody. Ten bude spuštěn 22. 4. 2021 skrze odkaz na video moderované režisérem a moderátorem Zdeňkem Suchým, hercem Josefem Trojanem, herečkou Annou Čtvrtníčkovou a moderátorem učitelem Vladimírem Kořenem. Je to jednoduché! Stačí zodpovědět na 20 otázek, do odkazu, který naleznete pod videem a to nejpozději do 30. 4. 2021. Kvíz vznikl ve spolupráci CCBC, AOPK ČR, Zoo Liberec, H2Ospodáři a Včelí Stráž.

 

Z každé kategorie budou poté vylosováni 3 výherci, kteří dostanou skvělé ceny. Protože se kvíz bude zaobírat i životně důležitou vodou, hlavní cenou budou sprchové hlavice, které nám věnovala Grohe. Ty díky úsporným technologiím umí šetřit vodou a tak i naši Zemi. Dalšími cenami budou například rodinné vstupenky do Zoo Liberec a nebo batůžky od AOPK.

Slosování výherců proběhne online 3. 5. 2021.

PS.: Pokud se chcete na kvíz CCBC dopředu připravit a získat ty nejlepší ceny, doporučujeme se podívat do online knihovny, zaměřené na environmentální vzdělávání CCBC do škol.

 

Život žáků, studentů, jejich učitelů a rodičů prochází velkou změnou, a proto i Česká koalice pro ochranu biodiverzity mění způsob podpory v oblasti environmentálního vzdělávání. Buďte toho součástí!

weby2

Technickou podporu stránky zajišťuje firma Webyplus.cz